Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Aksidenti i rëndë që ndodhi ditën e djeshme në Greqi la pas një bilanc me 5 viktima, të gjithë shqiptarë.

 

Tre nga viktimat e aksidentit tragjik janë nga Kukësi por banonin në Durrës e Tiranë.

 

Viktimat janë

 

Besim Muçaj, 55 vjeç, nga Kukësi, me banim në Durrës (shoferi)

 

Ergin Peposhi, 19 vjeç, nga Kukësi, me banim në Tiranë

 

Ardit Peposhi, 16 vjeç, me banim në Tiranë

 

Gazmen Brahaj.47 vjeç me banim në Durrës

 

Ilir Daci, 50 vjeç nga Preza me banim në Tiranës

 

Aksidenti rrugor ndodhi në kilometrin e 87-të të rrugës nacionale Follorinë-Selanik,  kur makina me targa  AA 989 MU në të cilën ndodheshin pesë shqiptarët, dhe drejtohej nga Besim Muçaj në rrethana ende të panjohura, është përplasur me një kamion ‘kokë më kokë’. Media greke ‘Protothema’ shkruan se ata ishin punëtorë ferme.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re