“Kam vrarë një burrë”, kjo ishte dëshmia e 17-vjeçarit shqiptar Qerim D. nga Lushnja e cila ngriti në këmbë policinë gjermane pak javë më parë.

 

Edhe pse vetëm 17-vjeç Qerim D. është autori i dyshuar i vrasjes së 27-vjeçarit Reols Hysneli, i cili u gjet i vdekur në zonën e Kaltenkirchen pranë Holsten Springs, pikërisht në vendin ku adoleshenti shqiptar deklaroi se e kishte varrosur trupin.

 

Megjithatë për hetuesit gjermanë çështja mbetet ende e pazgjidhur, pasi dëshmia 17-vjeçari Qerim D. nuk e mbyll krejtësisht çështjen, e cila duket shumë më e thellë nga ajo çfarë ka deklaruar deri tani i riu nga Shqipëria.

 

Sipas asaj që shkruan BILD, 17-vjeçari Qerim D. dyshohet se është anëtar i bandës shqiptare të trafikut të drogës, pasi aktualisht i afërmi i tij Ernest D. 38-vjeç ndodhet në gjyq pasi akuzohet për trafikun e 20 kilogramë kokainë, 267 kilogramë hashash dhe 24 kilogramë marijuanë.

 

Ernest D. u ekspozua sepse bisedat e tij me celularë të koduar nga ofruesit “Sky ECC” dhe “EncroChat” u përgjuan.

 

Sipas prokurorit publik, Christopher Sievers thuhet se lushnjari fitoi 1.5 milionë dollarë nga shitja e drogës.  Aktualisht hetuesit po përpiqen të zbulojnë ndonjë lidhje mes familjeve të Ernest D. dhe vrasësit me kokë të 27-vjeçarit nga Qerim D. /Vizionplus.tv/

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re