Një 55-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Beratit, pasi akuzohet se qëlloi me pistoletë në ajër pas një sherri për parkimin me një 25-vjeçar. Ngjarja ndodhi në lagjen ‘30 Vjetori’. Kështu, pas hekurave përfundoi shtetasi Ilir Mamurani, 55 vjeç, banues në Berat, i cili dyshohet se dje, rreth orës 12:00, të pas një konflikti për motive të dobëta, me shtetasin Emiljano Zoga, ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Gjithashtu, për këtë rast u arrestua edhe 25-vjeçari, sepse pas konfliktit, u largua, dhe nuk dha sqarime për rastin. Në vijim, u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin Sh. Mamurani, 49 vjeç (vëllai i shtetasit autorit të dyshuar.), pasi gjatë kontrollit në banesë, iu gjet një armë gjahu gjysmë-automatike, të cilën e posedonte pa leje.

  • foto galeri
  • foto galeri

Kjo armë gjahu u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, së bashku me armën e zjarrit pistoletë me të cilën 55-vjeçari dyshohet se qëlloi në ajër. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.
(BalkanWeb)


Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re