Gjykata e Apelit të Durrësit ka liruar nga qelia pesë nga teta komisionerët e arrestuar për zgjedhjet shkuara, të cilët ishin lënë më parë me mase sigurie, arrest me burg.

Nga qelia janë liruar shtetasit Shpêtim Stafa, Fredi Marku, Emilian Tuda, Dalvis Biba dhe Indrit Bici.

Mësohet se këta persona kishin bërë ankimim dhe u lanë në arrest shtëpie, ndërkohë që tre të tjerë vijojnë të mbeten ende në burg, pasi nuk kishin bëre ankimim.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re