Fax News mëson se Arkineda Haskasa është punonjësja e sigurisë, 25 vjeçare, e cila u tërhôq zvárrë nga një automjet tip trajler në portin e Durrësit dhe ndërrôi jetë. Vihet re se në vendin e ngjarjes ka mbërritur ámbulanca, por èfektivja nuk ka arritur ti mbíjètojë plagève të rènda.

Mbetet e paqartë se si ka ndodhur ngjarja e rëndë, që pritet të zbardhet nga dëshmia e shoferit 39-vjeçar, i cili është shoqëruar për në ambientet e pôlícisë.

Aksídènti me pasojë vdèkjèn ndodhi në orën 15:30, në lagjen nr.3, Durrës, në ambientet e portit. Aktualisht grupi hètimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. (A.M/Faxweb.al)/faxweb