EMRI/ Kush është inspektori i policisë që kreu s*ks me të miturën kundrejt pagesës, 13-vjeçarja shfrytëzohej prej muajsh…

sarande-750x375-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ka dalë emri i inspektorit të policisë në Sarandë, që është kapur në kushtet e flagrancës duke kryer marrëdhënie seksuale me një shtetase të mitur.

Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se inspektori që ka kryer këtë veprim të turpshëm është shtetasi Petraq Rako, ndërkohë që personi tjetër i arrestuar është shtetasi Stefan Koloi.

Ky i fundit prej disa muajsh kishte përshtatur një ambient ku shfrytëzonte të miturën kundrejt përfitimit monetar, që merrte prej klientëve.

Vajza e mitur vetëm 13-vjecare ka qenë kështu viktimë jo vetëm e tutorit të saj, por edhe e një punonjësi të policisë së shtetit.

Njoftimi i SHÇBA-së mbi arrestimin:

Në funksion të procedimit penal të vitit 2021 të regjistruar nga Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Sarandë, mbi bazën e akteve referuese të Komisariatit të Policisë Sarandë, pasi gjatë hetimeve në kuadër të këtij procedimi penal kanë dalë të dhëna për implikim të një punonjësi policie, nga ana e shërbimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë në bashkëpunim me SHÇBA, më datë 18.11.2021 është finalizuar me sukses Operacioni “Shfrytëzuesit”, ku janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

• Kryeinspektor P. R., 63 vjeç, punonjës policie Trup Shërbimi në PKK Rrips;

• S.K., 62 vjeç, banues në fshatin Xarrë, Konispol.

Pas një hetimi një mujor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve të mësipërm, pasi shtetasi S.K. ka shfrytëzuar për qëllime përfitimi shtetasen e mitur L.H., 13 vjeçe, duke përshtatur një ambjent për shfrytëzimin e prostitucionit të kësaj shtetaseje.

Punonjësi i policisë P.R. është arrestuar në kushtet e flagrancës, pasi ka kryer marrëdhënie seksuale me shtetasen e mitur në ambjentet e përshtatura nga shtetasi S.K.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar:
– 2 automjete;
– 4 aparate celularë;
– një sasi vlere monetare e dyshuar si e përfituar nga veprimtaria kriminale
– është vendosur sekuestro konservative ndaj ambienteve të përshtatura për ushtrimin e kësaj veprimtarie të kundërligjshme.

Materialet proceduriale të arrestimit në flagrancë të shtetasve të mësipërm do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë për kryerjen e veprave penale “Shfrytëzim i prostitucionit”, “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”, “Prostitucioni” dhe “Mbajtja e lokaleve për prostitucion”.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë