Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Shpallet në kërkim policor pronari i plazhit “Laguna” ne Ksamil. Bëhet fjalë për Resul Piro 60 vjec, banues në Sarandë.

Ai në një sipërfaqe pronë e tij dhe ne një sipërfaqe pronë shtet ka ndërtuar pa leje dhe ka vendosur 120 çadra dhe 240 shezlonge, te cilat u sekuestron nga policia.

Procedohen penalisht dhe referohen ne prokurori materialet për 3 punonjës te IVMT të Bashkisë Sarande. Ata dyshohet se duke mosvepruar kanë lejuar ndërtimin pa leje.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re