Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Policia e Bulqizës ka vënë në pranga një 50-vjeçar të shpallur në kërkim prej 5 vitesh. Arben Kadriu rezulton të jetë autor i një plagosjeje të rëndë.

 

Ngjarja është regjistruar në dhjetor 2012, ku 50-vjeçari plagosi me thikë bashkëfshatarin e tij pas një konflikti.

 

Gjykata e Dibrës i ka caktuar 50-vjeçarit, masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”.

 

Gjithashtu, policia e Dibrës ka vënë në pranga një 33-vjeçar, i cili një ditë më parë konfliktua dhe kanosi dy persona të tjerë, duke qëlluar me armë zjarri në ajër.

Ai akuzohet për veprat penale “Kanosje”, “Armëmbajtje pa leje”.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re