Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Një 31-vjeçar është arrestuar këtë të martë në Tiranë, në kuadër të operacionit policor të koduar “Mountain bike”.

Vilson Senija u vu në pranga, pasi policia zbardhi dhe dokumentoi 7 vjedhje të ndryshme të kryera prej tij gjatë 3 javëve të fundit.

Nga veprimet hetimore dyshohet se ky shtetas, gjatë 3 javëve të fundit, ka kryer 7 vjedhje, në zona të ndryshme të Tiranës, konkretisht:

– Më datë 18.05.2023, në rrugën “Qemal Stafa”, ka vjedhur biçikletën e një shtetaseje;

– Më datë 26.05.2023, në rrugën “Don Bosko”, ka vjedhur dy biçikleta në pronësi të një shtetasi;

– Më datë 29.05.2023, në rrugën “Nikolla Jorga”, ka vjedhur aparatin celular të një shtetasi, ndërsa në rrugën “Jordan Misja”, ka vjedhur biçikletën e një shtetasi;

– Më datë 31.05.2023, në rrugën “Kol Xhumari”, ka vjedhur biçikletën e një shtetasi;

– Më datë 01.06.2023, në rrugën “Fadil Rada”, ka vjedhur një shumë parash, në një subjekt privat;

– Më datë 02.06.2023, në rrugën “‘Maliq Muço”, ka tentuar të vjedhë në një banesë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura nga ky shtetas dhe një aparat celular.

Operacioni u finalizua nga Komisariati i Policisë Nr. 3./

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re