Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

SHIJAK- Abc News ka mësuar identitetin e 50-vjeçarit, i cili u plagos me armë zjarri mbrëmjne e djeshme në Shijak. Bëhet fjalë për Ardjan Çyrbjan, ndërsa autori i dyshuar është Ervis Hodo.

Ky i fundit ka shtënë tri herë me armë në drejtim të 50-vjeçarit , i cili ka qenë nën shoqërinë e bashkëshortes dhe fëmijës. Plumbat e kanë kapur një në bark dhe tjetri afër zemrës.  Bashkëshortja e Çyrbes i është afruar autorit duke iu lutur të mos qëllonte më.

I plagosuri është nga Shijaku, ndërsa autori i krimit Hodo është nga Dibra, i ardhur disa dekada me parë me banim në Shijak. Sipas policisë, sherri mes tyre ka nisur për motive të dobëta. Grupi hetimor ndërkohë ka nisur pounën për zbardhjen e plotë të ngjarjes./n.m.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re