Ajo është padyshim një nga juristet më të famshme në Shqipëri për
shkak se shfaqet çdo ditë në ekranin e Tv Klan në rubrikën ‘Shihemi në
gjyq”.

Për herë të parë ajo rrëfeu historinë e saj të dashurisë me
bashkëshortin Avenirin dhe u përlot kur mori në studion e emisionit
“Rudina” një videomesazh nga i biri.

Juristja dhe bashkëshorti i saj festuan disa ditë më parë 20-vjetorin e martesës së tyre.

Ajo është shprehur: