Home BOTA Erdoğan dhe Putin diskutojnë për zhvillimet e fundit në luftën Rusi-Ukrainë

Erdoğan dhe Putin diskutojnë për zhvillimet e fundit në luftën Rusi-Ukrainë

0
Erdoğan dhe Putin diskutojnë për zhvillimet e fundit në luftën Rusi-Ukrainë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Në një deklaratë nga Kryesia për komunikim e Presidencës turke thuhet se në bisedë krahas elementëve që do të zhvillojnë marrëdhëniet Türkiye-Rusi u diskutuan edhe zhvillimet e fundit në luftën Rusi-Ukrainë.

Në bisedë presidenti Erdoğan përsëriti se janë të gatshëm të bëjnë pjesën që i takon në pikën për arritjen e një zgjidhjeje paqësore të çështjes së Ukrainës në mënyrë që të jetë për të mirën e të gjithëve.

Burimi: AA

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë