Skip to content

Erdogan i propozon Putinit një takim me Zelenskyn në Turqi

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha se i kishte ofruar presidentit rus, Vladimir Putin të zhvillonte një takim me homologun e tij ukrainas, Volodymyr Zelensky në Turqi.

 

Lajmi vjen nga media bjelloruse, Nexta.

 

Dje Erdogan u takua me Putinin në Soçi të Rusisë për të forcuar bashkëpunimin ekonomik dhe energjetik mes dy vendeve.

 

Ky ishte takimi i dytë mes dy presidentëve që nga fillimi i luftës, në korrik ata u takuan në Teheran.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë