Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ftoi homologun francez Emmanuel Macron, i cili u afrua gjatë një bisede të liderit turk me krerë të vendeve të tjera para nisjes së takimit të parë të Komunitetit Politik Evropian, që të bashkëngjitet në Organizatën e Shteteve Turke, raporton Anadolu Agency (AA).

“Eja, bashkëngjitu edhe ti”, i tha Erdoğan Macron-it teksa po bisedonte me presidentin e Azerbajxhanit Ilham Aliyev, kryeministrin e Armenisë Nikol Pashinyan dhe kryeministrin e Hungarisë Viktor Orban në lidhje me Organizatën e Shteteve Turke.

Burimi: AA

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë