Erdoğan: Netanyahu, i cili ka kryer një nga mizoritë më të mëdha të shekullit të fundit në Gaza, tashmë e ka shkruar emrin e tij në histori si kasapi i Gazës.

Presidenti Erdoğan: Deklaratat që vijnë nga administrata e Netanyahu-t zvogëlojnë shpresat tona që pauza humanitare të shndërrohet në një armëpushim të përhershëm.

Erdoğan: Anija jonë e dytë, që transporton gjithsej 1.500 tonë produkte të ndihmës humanitare, niset sot (për në Gaza).

Erdoğan: Ne do të përshpejtojmë kontaktet tona për lirimin e pengjeve dhe për vendosjen e armëpushimit të përhershëm (në Gaza).

Burimi: AA

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re