Home POLITIKA Erdogan publikon foto nga vizita në Shqipëri: Faleminderit, ju duam!

Erdogan publikon foto nga vizita në Shqipëri: Faleminderit, ju duam!

0
Erdogan publikon foto nga vizita në Shqipëri: Faleminderit, ju duam!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka publikuar në llogarinë e tij në Instagram një galeri me foto nga vizita në vendin tone.

“Faleminderit Shqipëri, ju duam juve!”, shkruan Erdogan bashkangjitur galerisë.

Presidenti turk e nisi vizitën në Shqipëri një ditë më parë me dorëzimin e çelësave të banesave të rindërtuara pas tërmetit në Laç. Pas nënshkrimit të disa marrëveshjeve dhe protokolleve mes dy qeverive, Erdogan mbajti edhe një fjalim në kuvendin e Shqipërisë, ku kërkoi që të luftohej shtrirja e organizatës FETO, e cila konsiderohet terroriste në Turqi.

Presidenti turk e mbylli vizitën  me përurimin e xhamisë së Et’hem Beut, të restauruar nga TIKA, Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Bashkërendim. Ai u prit në sheshin “Skënderbej” nga qindra mbështetës të ardhur edhe nga Maqedonia e Veriut e Kosova, të cilët mbanin flamuj të Shqipërisë dhe Turqisë.

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë