Skip to content

Ervin Salianji flet nga brenda selisë blu: Këtu ka njerëz të plagosur e të sëmurë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Deputeti Ervin Salianji, i cili ndodhet brenda selisë blu ka folur për mediet lidhur me situatën atje.

Salianji u shpreh se ka njerëz brenda në seli që nuk ndihen mirë.

 “Ka njerëz që janë të plagosur. Ka njerëz të sëmurë. Është një situatë e paimagjinueshme e bërë për interesat personale të një njeriu. Ne po qëndrojmë në zyra të ndryshme. Nuk ka hapësira për të qëndruar të gjithë në një vend.

Jemi në zyrat e PD, ishim në një ditë pune. Kjo nxitje dhune, ky qëndrim aty si gjeneral i një ushtrie të vdekur, për të marrë përpara përfaqësuesit më të lartë të PD, deputetët e zgjedhur, është e papranueshme dhe duhet të marrin përgjigjen e merituar dhe të plotë për çdo cenim që është bërë.”- tha Salianji.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë