Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

TIRANË- Analistja Brizida Gjikondi, foli për situatën në Partinë Demokratike dhe përplasjet gjatë mbledhjes së Kryesisë. Ajo tha se Basha po tenton të rikthehet në krye të PD-së përmes dinakërisë, duke dëshmuar edhe njëherë se ai është futur në politikë në mënyrë jo të ndershme.

Gjatë intervistës në ABC News, Gjikondi u shpreh se Basha është një figurë e konsumuar në politikën shqiptare dhe nuk ka çfarë ofron.

“Nuk është Basha ai i formati të dhunës dhe të idealizimit dhe pasionit,  më shumë e shoh si një rikthim me dinakëri, pasi gjatë zgjedhjeve lokale u zhduk komplet nga situata politike zgjedhore politike në shqiptari, edhe dje në mbledhje që ka zgjatur deri në mëngjes nuk ka qenë prezent fizikisht dhe më shumë janë taktikat e tij që vërtetojnë, se ai ka hyrë në mënyrë jo të ndershme në politikën shqiptare, ka hyrë me imponim dhe me menaxhimin e Berishës dhe kujtoi se prapë dhe në këtë formash mendon të ri hyjë edhe pse mendoj se ai  është konsumuar si figurë politike.  Ajo e mbrëmshmja ka qenë shfaqja e shëmtuar për PD”, theksoi Gjikondi.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re