Sanije Tuga, vjehrra e Pëllumb Metës, që u vra dhe u gropos nga fëmijët e tij ka nxjerrë në pah një tjetër histori të dhimbshme në familjen e saj.

Në një intervistë për emisionin “Me Zemër të Hapur” nga Evis Ahmeti, e moshuara ka denoncuar bashkëshortin e saj se e dhunon.

“Po më ka goditur. Këtë herën e fundit doja ta denoncoja. Me ka goditur, më tha pse mi ke marrë lekët. Ai e di që unë para nuk kam marrë. Një herë ma mori edhe pensionin. Pensioni jot ka mbaruar”, ka rrëfyer mes lotëve e moshuara.

PJESE NGA INTERVISTA

Keni frikë nga dikush, ju kërcënon dikush

Po, burri

Është i dhunshëm?

I dhunshëm dhe sikur ka lujt mendsh, është për ta çuar për ta vizituar

Si sillet?

Ai sillet si i çmendur.

Ju dhunon

Më dhunon dhe perse me dhunon?! Edhe unë doja ta denoncoja. I merrte lekët fëmijëve! Unë nuk e kam denoncuar, po polici ka gjithandej.

Të ka goditur ndonjëherë?

Po më ka goditur. Këtë herën e fundit doja ta denoncoja. Me ka goditur, më tha pse mi ke marrë lekët. Ai e di që unë para nuk kam marrë. Një herë ma mori edhe pensionin. Pensioni jot ka mbaruar.

Po pse nuk e ka denoncuar?

Po duke menduar se do rregullohet.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re