Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Europol së bashku me autoritetet gjermane dhe ato belge kanë vënë në pranga 17 anëtarë të një grupi kriminal shqiptarësh të përfshirë në trafikun e drogave të forta dhe pastrimin e parave në të gjithë Europën.

 

Në kuandër të operacionit ku morën pjesë mbi 300 oficerë u kryen bastisje në 21 banesa.

 

Si rezultat, u gjet një ambient ku kultivohej kabanisi, 15 kg hashash, 3 kilogramë drogë sintetike dhe 3 kilogramë kokainë. Gjithashtu u sekuestruan 13 automjete, 3 armë zjarri dhe mbi 700 mije euro cash.

 

Hetuesit zbuluan se droga transportohej fillimisht përmes kontejnerëve në belgjikë e më pas me automjete të vogla drejt gjermanisë dhe vendeve të tjera në të gjithë Europën.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re