Princi Harry dhe gruaja e tij Meghan Markle, Duka dhe Dukesha e Sussex, janë në pritje të fëmijës së dytë që nga martesa e tyre gati tre vjet më parë.

Çifti është “shumë i lumtur” që pret një fëmijë të ri, konfirmoi një zëdhënës i familjes për NBC News të Dielën. Fëmija i parë i Harry dhe Meghan, një djalë i quajtur Archie, do të mbushë 2 vjec nw maj dhe është i shtati në radhë për fronin. Fondacioni i tyre bamirës, ​​Archewell, ka marrë emrin e djalit të tyre.

Njoftimi vjen pasi Meghan zbuloi se ajo kishte pësuar një abort spontan në korrik, duke shkruar për humbjen në një artikull të New York Times. “Të humbësh një fëmijë do të thotë të mbash një hidhërim pothuajse të padurueshëm, të përjetuar nga shumë, por të folur nga pak“, shkroi ajo.

Pas lindjes së Archie në 2019, Harry foli me gazetarët në një konferencë shtypi, duke buzëqeshur i lumtur, jashtë ish-shtëpisë së çiftit, “Frogmore Cottage”.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb