Fatos Lubonja ka shpërthyer ndaj të gjithë individëve që kanë bindje të majta.

Ai i konsideron socialistët shqiptarë si injorantë që nuk kanë mençurinë dhe pjekurinë e duhur.

I ftuar në emisionin “Pika mbi i” në News 24, Lubonja thotë se shqiptarët nuk dinë se çfarë është e majta dhe vlerat që përfaqëson.

Ndërkohë, analisti shton se të gjithë ata që kanë hedhur votë për Edi Ramën kanë probleme psiqike.