Skip to content

Berat – Fermerët ndezin zjarr dhe ikin në shtëpi, flakët frikësojnë fshatin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Një vatër zjarri është shfaqur orët e para të mëngjesit në fshatin Lapardha Njesia Administrative Otllak në Berat .

Kanë qënë vet fermerët ata të cilet i kanë vënë zjarrin mbetjeve dhe më pas jane larguar me mendimin se zjarri është shuar.

Në orët e para të mëngjesit zjarri është riaktivizuar i ndihmuar dhe nga era.

Vetë banorët kanë lajmëruar repartin MZSh pasi u rrezikoheshin dhe banesat .

Po punohet për gjetjen shkaqeve dhe autorëve të këtij zjarri..

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë