1 qershori i gjen sot vogëlushet pranë shokëve e shoqeve të tyre, të cilët në këtë peruidhë pandemie Covid-19 u kishin munguar.

Festa tyre përkoi edhe hapjen e madhe te vendit, pas muajsh të vështirë e të gjatë nën mundimin e koronavirusit.

Ndërkohë në këtë ditë të shënuar për çdo fëmijë, kryeministri Edi Rama ka bërë edhe një urim të veçantë.

Mesazhi i Rames

MIRËMËNGJES 

Sot festa e 1 qershorit është vetë rikthimi në kopsht dhe çerdhe

Gëzuar fëmijëve, prindërve, gjysheve e gjyshërve

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re