E shtuna dhe e diela, solli pikun e pjesmarrësve në Festivalin Ndërkombëtar të Muzikes Elektronike që po mbahet prej datës 1-Qershor në zonen e Ranës së Hedhur në Shëngjin.

 

Shumë të rinj shqiptar dhe vende të ndyshme të botës ju bashkuan këtij eventi, përgjatë këtyre dy diteve, duke u bërë pjese e atmosferes elektrizuese, ku 75 artistë me famë botërere luajnë muzikë pëgjatë 24 orëe në tre skenat e vendosura.

 

Por dyndja e qytetarëve për tu bërë pjesë e festivalit ndërkombëtar të muzikës elektronike UNUM, solli trafik të rënduar mbrëmjen e së shtunes.

 

Që prej ores 19:00 u krijua rradhë kilometrike automjetesh nga zona e knallës në Shëngjin drejt Ranës së Hedhur. Kjo situatë krijoi kaos në lëvizje, ndërkohë që efektiv të policisë rrugore dhe asaj të rendit janë vendosur në disa pika për të lehtësuar sadopak lëvizjen e automjeteve.

 

Edicioni i tretë e festivalit ndërkombëtar të muzikes elektronike do të mbyllet të hënën rrugëtimin 6 ditor në Shëngjin.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re