Skip to content

Fier/ 37-vjeçarja iu merr qytetarëve miellin dhe ia mbath nga Shqipëria

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Fier.

 

Një 37-vjeçare, identiteti i të cilës nuk bëhet i ditur ka marrë sasi mielli nga qytetarë me qëllim përpunimin dhe ia ka mbathur nga vendi.

 

37-vjeçarja ka qenë e punësuar si adminitratore në një objekt që përpunonte miell.

 

Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Fier referuan materialet në Prokurori në ngarkim të shtetases E. S., 37 vjeçe, banuese në Fier, pasi dyshohet se duke qenë administratore e një subjekti me aktivitet tregtar përpunimin e miellit, ka grumbulluar nga qytetarë të ndryshëm sasi mielli, me qëllim përpunimin e tyre, dhe është larguar jashtë shtetit duke mos e kryer përpunimin e marrë përsipër nga subjekti tregtar i administruar prej saj.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë