Lajmi per ndarjen nga jeta te Bashkin Finos tronditi jo pak ambjentin politik dhe publik mengjesin e kesaj te hene.

Politikani i njohur vdiq ne moshen 59 vjecare pasi kishte luftuar prej javesh me Covid-19.

Fino ishte shtruar ne spital ne terapi intensive mirepo ne ditet e fundit, ai kishte pasur shenja permiresimi, duke menduar madje edhe daljen nga spitali dhe rikuperimin ne shtepi.

Mirepo fatkeqesisht kete te henr erdhi lajmi i rende per ndarjen e tij nga jeta.

Fino, ishte deputet se fundmi i PS