Mbyllja e seancës parlamenate të kësaj të enjteje ku u votua buxheti dhe paketa fiskale 2023,  u shoqërua me momente tensioni mes Kryeministrit Rama dhe deputetëve demokratë Edi Paloka dhe Bujar Leskaj.

 

Socialistët pretendojnë se ata ishin të dehur dhe përdorën fjalor fyes në raport me kryeministrin dhe po mbledhin firmat për t’i përjashtuar 10 ditë nga seanca plenare.

 

Por Paloka hodhi poshtë akuzën se deputetët ishin të dehur, duke shpjeguar se fjalori i përdorur nga ai ishte përgjigje ndaj termave që kryeministri Rama përdori ndaj opozitës një ditë më parë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re