Skip to content

Fluks lëvizjesh në pikat kufitare/ Gushti sjell emigrantët në Shqipëri për pushime

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dita e parë e gushtit ka shënuar fluks lëvizjesh në porte e pika kufitare.

 

Në Durrës afro 4700 pasagjerë dhe 2800 automjete zbritën nga katër tragetet e linjës.

 

Për të përballaur numrin e lartë të udhëtarëve autoritetet portuale vendosën në dispozicion 26 sportele.

 

Si pasojë e fluksit të madh, edhe në rrugët e qytetit bregdetar u krijua trafik.

 

Rritje të lëvizjeve pati edhe në doganën e Kapshticës.

 

Sipas burimeve pranë kësaj pike, më shumë se 4200 persona hynë gjatë 24 orëe të fundit ndërsa dolën afro 3600 të tjerë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë