Home BOTA Forcat izraelite arrestojnë 18 palestinezë në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite arrestojnë 18 palestinezë në Bregun Perëndimor

0
Forcat izraelite arrestojnë 18 palestinezë në Bregun Perëndimor

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Forcat izraelite arrestuan 18 palestinezë në Bregun Perëndimor nën pushtim.

Sipas lajmeve në shtypin palestinez, forcat izraelite kanë kryer bastisje në zona të ndryshme të Bregut Perëndimor.

Gjatë bastisjeve u arrestuan 18 persona, shumica e tyre nga qytetet Nablus dhe Ramallah.

Forcat izraelite shpesh kryejnë bastisje në shtëpitë e palestinezëve në Kudsin Lindor dhe Bregun Perëndimor nën okupim dhe arrestojnë palestinezët me pretendime të ndryshme.

Pas arrestimeve të cilat në Kudsin Lindor dhe Bregun Perëndimor janë bërë të zakonshme, disa nga palestinezët, përfshirë gra dhe fëmijë mbahen për ditë me radhë në qendrat e paraburgimit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë