Foto-Abuzoi seksualisht dhe më pas e shfrytëzoi për prostitucion 13-vjeçaren, arrestohet kryeinspektori i Policisë Sarandë

policia-Durres-gjykate-770x437-1.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Policia e Sarandës ka finalizuar me sukses Operacioni “Shfrytëzuesit”.

Në kuadër të këtij operacioni janë arrestuar dy shtetasit. • Kryeinspektor P. R., 63 vjeç, punonjës policie Trup Shërbimi në PKK Rrips;

• S.K., 62 vjeç, banues në fshatin Xarrë, Konispol.

Pas një hetimi një mujor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve të mësipërm, pasi shtetasi S.K. ka shfrytëzuar për qëllime përfitimi shtetasen e mitur L.H., 13 vjeçe, duke përshtatur një ambjent për shfrytëzimin e prostitucionit të kësaj shtetaseje.

Punonjësi i policisë P.R. është arrestuar në kushtet e flagrancës, pasi ka kryer marrëdhënie seksuale me shtetasen e mitur në ambjentet e përshtatura nga shtetasi S.K.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar:– 2 automjete;– 4 aparate celularë;– një sasi vlere monetare e dyshuar si e përfituar nga veprimtaria kriminale– është vendosur sekuestro konservative ndaj ambienteve të përshtatura për ushtrimin e kësaj veprimtarie të kundërligjshme.

Materialet proceduriale të arrestimit në flagrancë të shtetasve të mësipërm do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë për kryerjen e veprave penale “Shfrytëzim i prostitucionit”, “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”, “Prostitucioni” dhe “Mbajtja e lokaleve për prostitucion”.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë