Ish-ministri Saimir Tahiri është tërhequr prej kohësh nga jeta politike dhe po vijon betejën ligjore me organet e drejtësisë, ku është i akuzuar se me veprimet ose mosveprimet e tij ka ndihmuar në trafikun e drogës drejt Italisë grupin e Habilajve.

Megjhithatë Tahiri nuk ngurron që herë pas here të publikojë foto nga momentet që kalon me familjen.

Dita e sotme është një ditë e veçantë për ish-ministrin, pasi i biri feston ditëlindjen.

Tahiri ka uruar të birin me një shënim në facebook, ku ka hedhur një foto me të birin, Drinin, ndërsa shijojnë natyrën, të rrethuar nga kecat.