Foto-Bora zbardh Korçën/ Bashkia bën njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

262415799_5266194240074464_2614362131916997521_n-e1638268424417.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pas reshjeve të dendura të borës, Bashkia e Korçës ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët.

 

Në një njoftim në faqen zyrtare, Bashkia e Korçës thekson se fadromat janë në terren dhe po punojnë për të mos lejuar bllokimin e rrugëve.

 

“Dimri tashmë ka ardhur dhe mbrëmjen e djeshme në të gjithë juglindjen kanë nisur reshjet e borës.

Bashkia Korçë, prej orëve të para të mëngjesit ka ndërhyrë në disa zona malore si rruga e Gjançit, Shtyllë dhe Vithkuq me borëpastruese dhe fadroma për të normalizuar situatën dhe për t’i paraprirë reshjeve të dendura.

Aktualisht një fadromë po punon në Lubonjë, ndërkohë që situata paraqitet e normalizuar në të gjithë territorin.”-thuhet në njoftim.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë