Skip to content

Foto e çiftit/ Detajet e reja të ngjarjes, viktima kërkoi urdhër mbrojtje

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Viktima e kishte denoncuar bashkëjetuesin e saj, para pesë ditësh por uniformat blu duket se e kanë neglizhuar rastin pasi nuk kanë marrë asnjë masë ndaj Micit.

 

Mësohet se policia pasi kishte marrë dëshmitë e viktimës dhe autorit i kishte lënë ata të lirë.

 

 

Burime zyrtare për Vizion Plus pranë prokurorisë së Elbasanit, bën me dije se rasti nuk ishte referuar pranë organit të akuzës për veprime mëtejshme.

 

Oficeri I policisë gjyqësore i kishte sugjeruar 37-vjeçares Jetlira Elezi që të bënte kërkesë pranë Gjykatës për urdhër mbrojtje. Kjo kërkesë ishte paraqitur, por seanca, ishte caktuar për t’u mbajtur ditën e hënë.

 

Që nga ajo ditë, sipas pronarëve të banesës, çifti jetonte në të njëjtën godinë por në dhoma të ndara.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë