Akuza të shumta kanë vërshuar në mediat sociale e ato online për disa nga studentët që ishin dje në studion e emisionit “Top Show”

Disa prej pjesëmarrësve madje pranuan se ishin pjesë e FRESSH, mirëpo sipas tyre kjo nuk i ndalonte që të ishin pjesë e emisionit. Në pseudebatin që zgjati për rreth tre orë nuk u tha asgjë e re, ndërsa kryeministri ndau përgjegjësinë me drejtuesit e Universiteteve, duke vënë në dyshim dhe burrërinë e tyre.

Ndërkohë studentët e vërtetë të kësaj proteste qëndronin deri mëngjesin e sotëm, duke sfiduar të ftohtin në ambientet e jashtme të kryeministrisë, madje njëri prej tyre kishte shfaqur dhe probleme shëndetësore.

1. Përfaqësues i FRESSH-it në qytetin e Shkodrës: 

2. Erald Kocllari, foto coveri në Facebook FRESSH-in 

3. Megi Gjikaj, pjesë e Rilindjes 

4. Xhesika Muzhaj, e lumtur te PS-ja 

5. Joana Metaj, kryetare e FRESSH në qytetin e Kuçovës 

6, Anis Çemeri, freshisht në Lushnje dhe foto me ministrin Blendi Klosi 

7. Elvina Mellara, pjesë e strukturave të PS-së së Tepelenës

8. Klevis Hysi, foto me kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj

9. Ermal Gjici, nipi i Safet Gjicit, ish-kandidatit të PS-së për  Bashkinë e Kamzës, dhe njëherësh ish-deputet i Kukësit  

10. Elsa Koçi, fshin Facebook-un pak minuta para emisionit 

11. Gloria Resuli, pjesë e klubuit të juristëve të FRESSH 

12. Ariel Lamaj, foto me Edi Ramën dhe Lindita Nikollën 

13. Marjano Prifti, e pranoi vetë në studio se ishte koordinator i FRESSH 

14. Shpëtim Hala, shpërndan çdo postim të kreut të Grupit Parlamentar në PS, Taulant Balla

15. Marjo Hysenlliu, pedagog në një universitet privat. Pas daljes së lajmit për të tha se ishte aty për shqetësimin që kishte për doktoraturat 

16. Anxhela Bakiasi, pjesë e strukturave të FRESSH 

17. Dy mjekët specializantë që bëjnë rolin e studentit 

18. Studente e Ekonomisë, foto me Erion Veliajn 

Sigurisht ka dhe shumë foto të tjera dhe denoncime, po për të provuar farsën, mjaftojnë edhe rastet që ne ju kemi paraqitur më sipër.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re