BERAT

Kreu demokrat Lulzim Basha ka qenë sot në familjen Hasnetari në Berat gjatë vizitës së tij në këtë qytet. Ndërsa bisedonte me mikpritësit, Bashës i është afruar me ndrojtje një nga fëmijët e shtëpisë dhe i ka dhënë një letër.

Kryedemokrati është befasuar nga ajo që kishte shkruar në letër i vogli. Në letër djali shkruante “Basha hajde në Berat, Rama ik nga Berati”.

Basha ishte në shtëpinë e Aqif Hasnetarit si një nga familjet e vjetra të qytetit, e persekutuar nga regjimi komunist.

Whatsapp Image 2021 03 20 At 4.53.06 Pm
Whatsapp Image 2021 03 20 At 4.53.06 Pm

Balkanweb