Skip to content

FOTO/ Ky është 28 vjeçari i plagosur mbrëmjen e sotme në Shkodër, policia shoqëron një person si të dyshuar për të shtënat me armë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ky është 28 vjeçari Edis Reçaj i cili mbeti i plagosur mbrëmjen e sotme pas të shtënave me armë në lagjen “Preash” të Shkodrës. I riu ndodhet në spitalin rajonal të Shkodrës ku gjendet jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë mjekët bënë të ditur se 28 vjeçari kishte një plumb në gjurin e djathtë.

Lidhur me ngjarjen, policia bën me dije se është shoqëruar një person i dyshuar si autor.

Njoftimi i Plotë:

Shkodër/Informacion paraprak

Më datë 19.04.2022, rreth orës 22:00, në lagjen “Perash”, Shkodër, në rrethana ende të paqarta, është plagosur me armë zjarri në këmbë, shtetasi E. R., 28 vjeç, banues në lagjen “Partizani”, Shkodër, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë me marrjen e njoftimit për të shtëna me armë zjarri, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, është rrethuar zona, janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e territorit për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për fiksimin e çdo prove të mundshme, që do ti shërbejë hetimit për zbardhjen e ngjarjes.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë