Ndërsa situata politike në vend vlonte sot nga Kuvendi i PD dhe Referendumi i thirrur nga Berisha për shkarkimin e Bashës, presidenti i vendit Ilir Meta ka zgjedhur që të kalojë fundjavën në periferi të Tiranës.

Në “Equos Resort”, me Tikun, që nuk zhgënjen kurrë”, shkruan Meta.