Home SHQIPERIA FOTO / Pas 17 vitesh përfundon ndërtesa më e lartë në Europë, aty ku apartamenti më i lirë kushton 275 mijë euro

FOTO / Pas 17 vitesh përfundon ndërtesa më e lartë në Europë, aty ku apartamenti më i lirë kushton 275 mijë euro

0
FOTO / Pas 17 vitesh përfundon ndërtesa më e lartë në Europë, aty ku apartamenti më i lirë kushton 275 mijë euro

Pas 17 vitesh,  u ndërtua ndërtesa Intempo e lartë 198 metra në Spanjë. Ndërtesa më e lartë e banimit në Bashkimin Evropian ndodhet në vendpushimin e Benidorm, në bregdetin e Mesdheut.

Intempo është ndërtesa më e lartë e banimit në Bashkimin Evropian dhe kullat e saj binjake mburren me ashensorin më të shpejtë në Spanjë, i cili lëviz me një shpejtësi prej 4.2 metra në sekondë dhe arrin në katin e fundit në 52 sekonda.

Rrokaqiejt në vendpushimin spanjoll të Costa Blanca mund të konkurrojnë me Manhattan ose Hong Kong, me 80 blloqe më të larta se 25 kate, por 47 kate të “Intempo” lënë gjithçka në hije.

/faxweb