Opozita dhe aleanca për mbrojtjen e teatrit kanë dalë sot në protestën e 13 para bashkisë së Tiranës.

Situata është tensionuar, kur para godinës është hedhur molotov, ndërsa policia ka rrethuar godinën e bashkisë.

Këtë herë policia ka vendosur mos të marrë të njëjtat masa, duke mos bllokuar me gardh metalik bashkinë.

Anëtari i opozitës në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Dorian Teliti tha se protesta nuk do të ndalet derisa të largohet kryetari i bashkisë.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re