Skip to content

FOTO/ Publikohet foto e rrallë e Sali Berishës me Enver Hoxhën, Mero Baze: Pasardhësi besnik i tij kundër SHBA

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Publikohen për herë të parë pamjet e Sali Berishës me diktatorin Enver Hoxha, në një eveniment privat. Berisha shfaqet i qeshur shumë afër Hoxhës, në një foto arkivi.

Gazetari dhe botuesi i gazetës TemA, Mero Baze që ka publikuar foton Scoop, shkruan me ironi: “Ju kërkoj ndjesë që po postoj një foto të Enver Hoxhës, por nuk i ndaja dot. Është pasardhësi më besnik i tij në shumë drejtime, por sidomos në luftën kundër pranisë amerikane në Shqipëri.”

TemA

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë