Alec Baldwin u fotografua duke qarë dhe dyfishuar me ankth pasi qëlloi aksidentalisht një fotografen duke e lënë të vdekur në xhirimet e filmit të tij të ri, gjithashtu duke plagosur rëndë regjisorin.

Baldwin, 68 vjeç, shfaqet duke qarë dhe në ankth të dukshëm ndërsa po bisedonte në telefon në një parking në Santa Fe, New Mexico, afër sheshit të filmit të tij “Western Rust”.

Një foto e dytë e kapi atë pranë një bordi me duar në gjunjë dhe fytyrën e tij në dukje të shkatërruar nga dhimbja.

Fotografitë janë bërë të enjten pasi drejtoresha e fotografisë Halyna Hutchins, 42 vjeç, u vra rreth orës 1:50 pasdite me kohën lokale.

Shkrimtari-regjisori Joel Souza, 48 vjeç, u plagos gjithashtu kur pistoleta u lëshua dhe ndodhet në spital ku ende nuk dihet gjendja e tij.

Hutchins u dërgua me helikopter në Spitalin e Universitetit të New Mexico në Santa Fe, ku u shpall e vdekur. Souza u dërgua me ambulancë në Qendrën Mjekësore Rajonale Christus St Vincent në Santa Fe, pa dhënë informacione të mëtejshme mbi gjendjen e tij.

Baldwin, 68 vjeç, ishte personi që qëlloi me armë, e cila në një farë mënyre lëshoi ​​plumba drejt anëtarëve të ekuipazhit, konfirmoi një deklaratë nga Zyra e Sherifit të Santa Fe.

Aktori u pa në lot jashtë zyrës së sherifit pas vdekjes tragjike të Hutchins, sipas Santa Fe New Mexican. Në një postim në Instagram disa orë para xhirimeve, ai tha se rikthimi në xhirime ishte ‘rraskapitës’.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re