Personi që shihni në foto është 55-vjeçari, Shefqet Hasa, i cili mbeti viktimë e të shtënave me armë zjarri, në Laknas. Ai u vra nga fqinji i tij, Maliq Marku, pas konflikteve të vazhdueshme për pronat. Po ashtu, mbeti i plagosur 50-vjeçari, i identifikuar si Besim Keça. Ky i fundit ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

 

Autori i dyshuar, Maliq Marku, është arrestuar në flagrancë, si dhe është sekuestruar dhe arma e përdorur gjatë krimit.

 

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re