Home BOTA Foto: Ukraina nën frikën e pushtimit rus

Foto: Ukraina nën frikën e pushtimit rus

0
Foto: Ukraina nën frikën e pushtimit rus

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Rusia ka vendosur dhjetëra mijëra trupa pranë kufirit me Ukrainën, duke shkaktuar krizën më të madhe të sigurisë midis Moskës dhe Perëndimit që nga Lufta e Ftohtë. Perëndimi, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, qëndron pas Ukrainës, e cila humbi gadishullin e Krimesë, i cili u aneksua nga Rusia, në 2014. Kremlini e justifikoi shfaqjen […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë