FOTO/ ‘Valbona’ e bukur dhe joshëse edhe në dimër: Destinacioni ideal për të kaluar fundjavën

zvicer.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Valbona të emocionon në çdo stinë, edhe tani në fillim dimri, ajo ka mar një tjetër nur.

Ajo përmes luginës së Komanit që përfundon në Fierzë e deri në Valbonë, kalon mes ujit dhe maleve. Një tjetër lidhet me Rrugën e Kombit, nga Tropoja e Vjetër e në Valbonë, nga Prizëreni, por dhe nga Qafë-Mali kur nuk ka borë.

Të gjitha të çojnë drejt së bukurës Valbonë.

E kthyer në një oaz çlodhës dhe përkëdhelës për të gjithë, në lartësinë e 800 metrave mbi nivelin e detit, në këto ditë dimri që të zgjojnë shijen e dimrit me dëborë kudo në luginën e Valbonës, turistët i janë ofruar bukurive të bardhësisë së.

Gazetari Ermal Hallaçi përmes një postimi në Facebook ndan foto të pamjeve piktoreske që i kishte siguruar nga banorë të zonës ku shkruan se me patjetër fundjava duhet kaluar atje.

Postimi i plotë:
Duhet me pa tjeter te shkoni në Valbonë në fundjavë

Keto janë disa foto të momentit që miqt e mi Tropojanë mi dërguan

Shes video ekskluzive te Valbonës sot.

Mediat e interesuara te kontaktojnë me inbox.

(E.D/faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë