Gazetari i Vizion Plus, Esido Barkaj, ka siguruar foton e makinës me të cilën është larguar autori i dyshuar i vrasjes së Elton Javorit.

 

 

 

41-vjeçari nga Fieri u ekzekutua ditën e sotme, rreth orës 11:00 në lagjen “16 prilli”.

 

Javori u qëllua me dy plumba në bark 100 metra larg shtëpisë.

 

Plagët rezultuan fatale për 41-vjeçarin, i cili edhe pse u dërgua me urgjencë në spital nuk mundi të mbijetone.

 

Policia tha se ka identifikuar autorin dhe ka ngritur pika kontrolli në Fier dhe në Vlorë për të bërë të mundur arrestimin e tij.

 

Motivi i ngjarjes është ende i paqartë për hetuesit./

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re