Një reper shqiptar është arrestuar nga autoritet italiane për trafik droge. Mediat në Itali raportojnë se bëhet fjalë për Eraldo Çekrezi, 26 vjeç, i cili njihet me emrin e artit “Daxter”.

Artisti i ri u arrestua nga policia në Milano pasditen e së enjtes me akuzën e posedimit me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike pasi iu gjetën kokainë dhe para.

Shqiptari u pikas nga policia italiane pasi ai ndaloi me një makinë Citoren dhe ishte duke komunikuar me telefon.

Policia vuri re se pranë tij filluan të afroheshin disa persona të tjerë. Në këtë moment një shtetas australian i ble reperit shqiptar doza me drogë.

Nga kontrolli rezultoi se shqiptarit iu gjetën 19 doza kokaine dhe 2 mijë euro cash.

Shqiptari nga Durrësi, “Daxter” u bë i njohur në Itali në skenën e repit duke marrë pjesë në disa kompeticione muzikore.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re