Shumë kush mund të ketë parë imazhe të bukura në shtypin kombëtar britanik e ndërkombëtar ndër vite.
Ato u shkrepën nga duart e David Katz, fotograf i cili debutante me pamje mahnitëse të njerëezve shumë të njohur në botë.
Megjithatë, sipas raportimeve, është zbuluar se David Katz, zyrtarisht është i verbër, njofton Klan Kosova.
Davidi u bë një nga fotografët më të mirë të sportit në Britani, në kohën kur ishte 20 vjeç dhe vazhdoi të kapte shumë fytyra të famshme gjatë tre dekadave të kaluara, përfshirë Mbretëreshën, Princeshën Diana, Michael Jackson dhe Elton John po ashtu.

Mirëpo çuditërisht, ajo që askush nuk e kuptoi – as lexuesit, as kolegët e vet dhe shefat e tij – ishte se vizioni i Davidit ishte i paqartë dhe vetëm në fokus u dukën përmes lenteve të një aparati fotografik, njofton Klan Kosova

Frika se aftësia e kufizuar e tij do të zvogëlonte karrierën e tij, Davidi, 51 vjeçar, vendosi ta mbante të fshehur këtë gjë pothuajse nga të gjithë ata që e njihnin atë deri më tani.
Sekretin e tij fotografi i njohur britanik, David Katz, e zbuloi ndërsa rrëfeu përmes historisë së tij të mrekullueshme të jetës të cilën e ka shndërruar në një film të titulluar ‘’Përmes lenteve të mia’’, transmeton Klan Kosova.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re