Në fillim të marsit skadon dhe afati i regjistrimit të koalicioneve, teksa ende nuk dihet se si do të shkojë në zgjedhje opozita shqiptare.

E duket se në këtë kuadër po intensifikohen dhe takimet, teksa mesditën e sotme kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është parë të takohet me Aurela Bashën, bashkëshorten e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Kujtojmë se në prag të fushatës, me porosi të kompanisë së PR, Aurela është bërë mjaft aktive në rrjetet sociale duke postuar foto nga përditshmëria e familjes për të treguar sa më familjar dhe të ndjeshëm bashkëshortin e saj që kandidon për kryeministër.