Partia Socialiste mblodhi këtë të enjtë Asamblenë Kombëtare, ku ndër të tjera Edi Rama zbuloi edhe Qeverinë e re.

Përveç kësaj, y ndryshuan edhe gjithë sekretarët dhe drejtuesit politik të Qarqeve.

Fotot e mëposhtme ndërkohë, tregojnë disa nga momentet pas përfundimit të Asamblesë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re